GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY
DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ
RABAT 10% NA PIERWSZE ZAKUPY

Blog

Zadbaj o swój sen

Zadbaj o sen Żyjemy w czasach, gdzie nieustannie towarzyszy nam pośpiech, zmęczenie i stres. Dlatego tak ważne jest, abyś zadbał o właściwą regenerację swojego organizmu. Jak to zrobić? Masz wiele możliwości: zmiana pracy czy wyjazd na urlop, jednak w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o jakość swojego snu. O tym, dlaczego jest on tak ważny i jak możesz zwiększyć jego komfort, przeczytasz w poniższym artykule. Dlaczego sen jest […]

Twardy czy miękki materac?

Właściwe podparcie ciała podczas snu w dużej mierze wpływa na poczucie wygody, ale również i na zdrowie kręgosłupa. Wybierając materac piankowy lub sprężynowy dla siebie, warto wziąć pod uwagę wszystkie poniższe czynniki, co pozwoli uchronić się przed dolegliwościami ze strony narządu ruchu.

Pokrowiec na materac

Wybierając pokrowiec na materac warto zwrócić uwagę na jego skład. Czy jest przeznaczony dla alergika, jeśli mamy alergie, czy wystarczająco dobrze przepuszcza powietrza, a nawet czy posiada pas wenstylujący materac dookoła.

Materac dla noworodka

Dobór odpowiedniego materacyka dla noworodka to dylemat, który stoi przed każdym rodzicem.

Jak często wymieniać pościel?

Utrzymywanie pościeli w czystości ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, dlatego też powinniśmy regularnie prać bieliznę pościelową.

Materac ortopedyczny – dla kogo?

Materac ortopedyczny to rozwiązanie polecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa, ale także z problemami z krążeniem. Budowa tych materacy jest przemyślana, dzięki czemu mamy realny wpływ na swój stan zdrowia.

Materac z pianką termoelastyczną

Materace z pianką termoelastyczną inaczej nazywane pianką z pamięcią to świetne rozwiązanie dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Stelaż pod materac – co warto wiedzieć

Stelaż to obowiązkowy element wyposażenia każdego łóżka. Wyróżnia się stelaże statyczne – bezr regulacji, regulowane ręcznie oraz elektrycznie.

Materac dla niemowlaka

Materace dla dzieci przede wszystkim muszą zapewniać właściwą i bezpieczną pozycję. Dodatkowo powinny być wykonane z antyalergicznych i bezpiecznych tkanin.

Materace lateksowe i ich zalety

Materace lateksowe to dobry wybór dla alergików ze względu na odporność lateksu na rozwój drobnoustrojów. Materace te są trochę twardsze od tych z pianki wysokoelastycznej,.

Dla kogo materac piankowy?

Materace piankowe to rozwiązanie dla każdego, ponieważ nawet w materacach ze sprężyn kieszeniowych stosuje się warstwę piankową.

Wszystko o materacach wysokoelastycznych

Pianki wysokoelastyczne to podstawowy typ pianek wykorzystywanych w materacach. Rozróżniamy różne ich gęstości, twardości oraz typy.

Jak dobrać twardość materaca?

Co jest ważne podczas zakupu materaca oraz jaki rodzaj materaca jest odpowiedni dla Ciebie – wszystko w najnowszym wpisie.

Materace prozdrowotne – czym są?

Materac to bardzo ważny element naszej sypialni, dlatego ważne jest, aby go odpowiednio dobrać. Kolekcje materacy tzw. prozdrowotne to materace, które zostały stworzone dla osób ze schorzeniami kręgosłupa bądź układu krążenia.

Probiotyki w pokrowcu materaca – co to oznacza?

Probiotyki to przyjazne dla naszego organizmu bakterie, które zamykane są w kapsułkach, a następnie przyczepiane do włókien pokrowca.

Poradnik – Jak prać kołdrę?

Wybór kołdry jest istotny ze względu na różnego rodzaju alergie i uczulenia. Istnieją kołdry przeznaczone dla alergików z wypełnieniem syntetycznym oraz kołdry z wypełnieniem naturalnym.

Materac dla kobiety w ciąży

Materac do spania dla kobiet w ciąży musi pozwalać na komfortowe ułożenie i odprężenie ciała. Warto także zwrócić uwagę na akcesoria, tj. poduszki przeznaczone dla przyszłych mam, których zadaniem jest odciążanie kręgosłupa.

Pozycja snu – jak dobrać do niej materac?

Podczas wyboru materaca należy kierować się nie tylko schorzeniami, które nam dolegają, ale także wziąć pod uwagę w jakiej pozycji śpimy.

Ból w dolnej części pleców – jak mu zapobiec?

Wybór materaca dla osób ze schorzeniami lub bólami kręgosłupa to ważny aspekt. Może to być materac z matą kokosową albo materac z pianką termoelastyczną – zależnie od tego czego dotyczy problem u danej osoby.

Materac dla nastolatka

Materac dla nastolatka powinien być wybierany rozważnie, dlatego że kręgosłup młodego człowieka kształtuje się do wieku nastoletniego.